EKSKURSIJA Į SODELIŠKIŲ DVARO SODYBĄ

Kol dar neatėjo didieji žiemos šalčiai, suskubome aplankyti Sodeliškių dvaro sodybos, įsikūrusios Biržų rajone. Sodybos gidė mūsų jau laukė. Ekskursiją pradėjome apžiūrėdami naujai statytą dvarą, prabangią jo salę ir nuostabiai įrengtą baseiną.

Toliau pasukome į dvaro teritorijoje pastatytą, autentišką Aukštaitijos sodybą, apžiūrėjome jos klėtis, kalvę ir trobą. Sodybos pastatuose sukaupta įspūdinga senovinių daiktų: maisto gamybos, amatų, buities reikmenų ir kitų įrankių kolekcija. Užsukome ir į sodybos tvartelį, pasisveikinome su jo gyventojais: ožkomis, asilu, gulbėmis, kalakutu ir triušiais.

Aplankę sodybą užkopėme į nedidelį kalnelį, ant kurio stovi didelis ir galingas vėjo malūnas. Tai ne tik dvaro sodybos puošmena, bet ir veikiantis eksponatas.

Tęsdami ekskursiją į technikos muziejų, pasigrožėjome besiganančiais elniais ir danieliais. Technikos muziejus sužavėjo visus. Tokią didžiulę, daug metų kauptą senovinių traktorių, motociklų, automobilių, dviračių ir kitos technikos kolekciją mes matėme pirmą kartą.

Visko ką pamatėme aprašyti sunku, todėl visus siūlome aplankyti šią nuostabiai gražią mūsų krašto vietą.

Užimtumo specialistė Teresė Vasiliauskienė