EDUKACIJA „VIDURDIENIO DAMOMS“

Gegužės 16 dieną Skemų socialinės globos namų gyventojus aplankė Rokiškio kaimiškosios seniūnijos Bajorų kultūros centro klubas „Vidurdienio damos“. Klubo damų viešnagės tikslas – sudalyvauti gegužinėse pamaldose, apžiūrėti pleneruose sukurtų žymių Lietuvos dailininkų darbus, pasimokyti globos namų gyventojų paruoštoje  muilo apvėlimo edukacijoje.

 Jau 18 kartų Skemų socialinės globos namuose vyko dailininkų plenerai. Tad parodyti turime daug vertingų meno darbų. Menas yra svarbus ir didelę reikšmę žmogaus gyvenime turintis dalykas. Tai ne tik grožio ir kūrybiškumo išraiška: jis paliečia mūsų dvasinį pasaulį. Menas nebūtinai turi ko nors mus mokyti ar ką nors mums duoti, jis gali mus žavėti, suteikti mums galimybę mėgautis vaizdiniu, atsiriboti nuo kasdienybės.  To ir siekė atvykdamos pas mus „Vidurdienio damos“. Jas stebino mūsų socialinės globos namų jaukumas ir gyventojų rodomas dėmesys bei  nuoširdumas. Ana, Aleksas,  Jolita ir Mildutė atvykusias damas supažindino su vilnos vėlimo būdais ir jos pritaikymo galimybėmis. Jie papasakojo, kad norint pasigaminti vilna apveltą muilą – kempinę, reikia skirtingų spalvų vilnos, muilo, vandens ir vaizduotės, kuriant ornamentą. Visi pasinėrėme į kūrybos procesą.

Gamindami kempinę – muilą atpalaidavome, savo mintis ir pasinėrėme į aromatų pasaulį ir kūrybines mintis. Rezultatai nudžiugino damas, o mokytojai paaiškino, kad pačių pagamintas apveltas muilas bus puiki dovana sau ar artimiesiems.

Kaip ir po kiekvienos edukacijos vyksta aptarimas, dalinamasi įspūdžiais ir patirtomis emocijomis. „Vidurdienio damas“  maloniai pakvietėme pasimėgauti arbata.

Užimtumo specialistė Irena Balčiūnienė