KALĖDŲ REZIDENCIJOJE

Smalsu buvo pažiūrėti, kuo Rokiškio eglė nustelbė didmiesčių žaliaskares. Trečiadienio popietę vykome į Rokiškio krašto muziejų. Aplankėme šiuo metu čia veikiančias parodas, pasigėrėjome mielais gyvūnėliais danieliais, susitikome su Kalėdų rezidencijoje viešinčiu Kalėdų seneliu.

Į magišką ir paslaptimi dvelkiančią erdvę kvietė užsukti ne tik senasis prakartėlių ekspozicijos kluonas, bet ir šalia esanti nedidelė klėtelė. Klėtelėje įrengta naujausių, šiemet Krašto muziejų pasiekusių prakartėlių ekspozicija. Kluone, skambant pasakojimui apie prakartėlių muziejaus istoriją, suskaičiavome šešias mūsų globos namų gyventojų pagamintas prakartėles.

Prie Rokiškio krašto muziejaus šeštadienį buvo įžiebta originali – iš medinių lentų padaryta – Kalėdų eglė, kurios aukštis siekia 15 metrų. Eglė sukurta XIX amžiaus dievdirbio Liongino Šepkos kūrinių motyvais. Bet negalima sakyti, kad tai netikra eglė, nes lentos – eglinės.
Savo dėmesiu maloniai nustebino Kalėdų senelis. Jam deklamavome eilėraščius, dainavome. Išsakėme palinkėjimus ateinantiems metams, o Snieguolė, pabelsdama Kalėdų senelio lazda, tuos palinkėjimus užtvirtino. Kalėdų senelis, lydėdamas mus iki autobuso, žadėjo atvykti ir į mūsų globos namus. Mes nekantriai jo lauksime!

Užimtumo specialistė Irena Balčiūnienė