MES VISI TAVE MYLIM – LIETUVA !

Šių metų vasario 16-ąją dieną  Skemų socialinės globos namų ir kaimo bendruomenė susitelkė vienam gražiam tikslui paminėti svarbią istorinę datą – Lietuvos šimtąsias valstybės atkūrimo metines.  Šiai progai pirmiausiai susirinkome į minėjimą: giedojome tautišką giesmę, skaitėme eiles apie savo nuostabų kraštą Lietuvą, dainavome dainas. Kiekvienas dalyvis Lietuvai gimtadienio proga turėjo galimybę padovanoti simbolinę širdelę, kurias susmaigstėme į Lietuvos maketą. Meilę tėvynei parodėme ir spręsdami kryžiažodį apie savo kraštą.

Toliau šventė iš salės persikėlė į lauką. 12.30 val. prisijungėme prie Lietuvos bažnyčių varpų sąšaukos „Gloria Lietuvai“ – Skemų socialinės globos namų koplyčioje taip pat skambėjo varpai, visus sukvietę į didelį gražų būrį. Į Atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio paminėjimą visi dalyviai atėjo su tautos laisvės simboliais: Lietuvos trispalve ir mažomis vėliavėlėmis, pasipuošę tautinių spalvų kepuraitėmis. Iškilminga eisena išsirikiavo socialinės globos namų kieme ir smagiai patraukė į laisvalaikio-pramogų parką.

Suskambus tautinei giesmei dalyvius jungė tarpusavio vienybė, meilė ir pagarba Lietuvai. Netrukus aikštė dar labiau pasipuošė tautinėmis spalvomis – į dangų pasiruošėme leisti dangaus žibintus. Kiekvienas pakilęs dangaus žibintas, tai linkėjimas Lietuvai. Dalyviai norėjo būti šios akimirkos dalimi ir prisidėti prie nuoširdų sveikinimų Lietuvai. Šventės pabaigoje visi vaišinomės trispalviais grybukais, arbata ir kareiviška koše. Džiaugėmės galimybe susivienijus paminėti valstybės šimtmetį.

Užimtumo specialistė Lina Semeniukienė