Edukacinės paslaugos

Skemų socialinės globos namuose  yra biblioteka, kurioje gausu įvairios literatūros, spaudos, žurnalų. Gyventojai kasdien apsilanko bibliotekoje pasikeisti knygų ar vietoje paskaityti spaudą. Bibliotekoje galima naudotis kompiuteriais. Socialiniai darbuotojai keičia literatūrą ir spaudą tiems gyventojams, kurie patys nueiti negali. Priklausomai nuo gyventojo poreikio ar negalios, socialinis darbuotojas skaito jam spaudą ar literatūrą. Slaugos skyriuje reguliariai vyksta skaitymo valandėlės, kurias veda vienas socialinis darbuotojas kartu su bibliotekininke.

Bibliotekoje kiekvienas jaučiasi laisvai, jaukiai, kūrybingai, nes kiekvienas turi įdomų savo pasaulį, turi ką pasakyti kitiems.

Socialinės globos namuose jau daug metų yra įsteigta mokyklėlės klasė. Į ją ateina gyventojai, kurie nori pasimokyti skaityti ir rašyti, savo mintis ant popieriaus perkelia piešimo technika. Klasėje daug žaidimų, dėlionių, kurių dėka žmogus save sukoncentruoja į užsibrėžtą tikslą sudėti paveikslėlį.

2006 metais, laimėjus Europos Sąjungos projektą,įrengtas viešas interneto prieigos taškas .  Daugelis ateinančių moka naudotis kompiuteriais, geba naršyti internete. Keletas lankančiųjų kompiuterių klasę turi sukurtus elektroninius paštus ir jų dėka bendrauja su artimaisiais bei draugais, naudojasi kitais internetiniais portalais. Dalis gyventojų čia klauso muziką, labai mėgsta žiūrėti  video klipus. Dar kiti interneto pagalba ateina paskaityti laikraščių ir žurnalų. Tie, kuriems nepatinka skaityti ir naršyti internete, laiką praleidžia žaisdami kompiuterinius žaidimus. Žaidimus gyventojai taip pat pasirenka pagal savo pomėgius, sugebėjimus ir netgi pagal savo temperamentą bei tos dienos nuotaiką.