PAUKŠČIŲ MIESTAS – ROKIŠKIO KRAŠTO MUZIEJUJE

Jau antrus metus iš eilės mus pakvietė dalyvauti Rokiškio dvare vykstančioje Žemės dienos šventėje. Dvaro parke tęsėme „Paukščių miesto“ statybą. Šiai išvykai turėjome pasiruošti, todėl kibome į darbus. Kaip pagaminti kuo kokybiškesnį būstą mūsų giesmininkams pasidomėjome internete. Toliau vyko inkilų gamyba. Pagalbos kreipėmės į globos namuose dirbančius stalius. Jie gyventojams padėjo parinkti medžiagas, supjaustyti šablonus ir sukalti inkilus sparnuočiams. Kibome į darbą, nes norėjome nusivežti savo sukurtus namelius. Girdėjome, kad pernai mūsų sukurtais inkilais žavisi ne tik rokiškėnai, bet ir turistai. Smagiausia, kad juose gyveno varnėnai. Šiemet vėl stengiamės nustebinti savo išradingumu.

Kovo 20 –ąją nešini inkilais ir jų puošybai skirtomis priemonėmis nuvykome į Rokiškio krašto muziejų. Žemės dienos šventė prasidėjo konkursinės foto parodos „Žemės diena“ atidarymu. Renginio dalyviai galėjo balsuoti už labiausiai patikusius darbus.

Po parodos visi persikėlėme į dvaro kiemelį, kur prasidėjo inkilėlių dekoravimas ir puošyba. Kiekvienas dalyvis savaip gražino paukščių namelius ir tikėjo, kad jame apsigyvens varnėnai. Komisija vertino inkilėlius ir už juos įteikė prizus. Mūsų darbai vėl pateko į premijuojamųjų gretas. Papuošę inkilėlius stebėjome Bajorų lėlių teatro „ČIZ“ spektaklį „Lapė ir gandras“. Po spektaklio visi su gera nuotaika parke pakabinome savo meno kūrinius. Po nuveiktų darbų buvome pakviesti pasivaišinti karšta arbata, saldainiais ir vaisiais.

Užimtumo specialistė Lina Semeniukienė