TRADICIJĄ TĘSIAME – ŽEMĖS DIENA ROKIŠKIO KRAŠTO MUZIEJUJE

Tradicija tapusi mūsų išvyka Žemės dienos proga į Rokiškio krašto muziejų – jau šeštą kartą dalyvaujame dvaro parke plečiamo paukščių miesto statyboje.

Dvare mus pasitiko muziejaus darbuotoja. Žemės dienos popietę pradėjome Rokiškio dvaro sodybos oficinoje, garsiausio XX a. drožėjo Liongino Šepkos ekspozicos lankymu. Akį traukė neapsakomo grožio kūriniai. Iš darbuotojos pasakojimų sužinojome daug:  apie drožėjo biografiją, apie pačius kūrinius. Taip pat sužinojome kokie Liongino Šepkos darbai pateko į filmą, sukurtą Rokiškio miesto kultūros sostinės atidarymo proga.

Vėliau visi patraukėme į dvaro parką: įkėlėme naujus inkilėlius, apžiūrėjome seniau įkeltus. Anot muziejaus darbuotojos, mūsų sumeistruotais inkilais žavisi ne tik rokiškėnai, bet ir parką aplankantys turistai. Tai girdėti ypač smagu  inkilus gaminusiems gyventojams.

Vaikštinėdami  po parką džiaugėmės pavasariu, medžių šakose jau klegančių paukščių balsais. Muziejininkė papasakojo ne tik istoriją apie grafų turėtus nuostabius rūmus, bet ir sodus bei mini zoologijos sodą. Apžiūrėję bundantį pavasarinį parką, patraukėme link danielių aptvaro. Gyvūnai drąsūs, pripratę prie žmonių dėmesio, todėl atneštus skanėstus ėdė tiesiog iš rankų. Sužinojome, kaip danieliai atsirado Rokiškio dvaro parke. Gyventojai turėjo įvairiausių klausimų mus lydinčiai darbuotojai, todėl padiskutuoti rūpimais klausimais grįžome į oficiną, pasivaišinome kvepiančia arbata.

Grįžę namo inkilėlius įkėlėme  ir mūsų sode.

Užimtumo specialistė Lina Semeniukienė