21-asis pleneras nuskambėjo dūdų fanfaromis

Rugpjūčio 27 dieną Skemų socialinės globos namuose įvyko ,,21-ojo Tapybos, skulptūros, vitražų, kalvystės ir medžio drožybos plenero“ uždarymas. Pirmasis sieninės tapybos darbą „Prie jūros“ pristatė plenero kūrybinis vadovas, kraštietis Arvydas Bagdonas. Kad įamžinti šiuos pandemijos metus, jo paveiksle nutapytos prie jūros besiilsinčios merginos yra su kaukėmis.

Prie kitų, lauke esančių plenero darbų eiseną vedė skambi dūdų muzika, atliekama Panevėžio rajono, Šilagalio kultūros centro pučiamųjų orkestro „Sklepučini“ ir dirigento Vilmanto Vapsvos.

Vilnietis skulptorius Domininkas Čepas šiais metais sukūrė akmens kompoziciją ,,Besimeldžiantis angelas“. Jo darbo temą taip pat padiktavo išskirtiniai metai – klūpantis angelas meldžiasi už pandemijos  aukas.

Prieš koplyčią eiseną pasitiko du nauji metalo žibintai, nukalti panevėžiečio kalvio Sauliaus Kronio. Žibintų takas didėja – jų jau keturi, bet tikimasi, kad bus dar daugiau. Padėką pasiimti kalvis atėjo su dūda, kurią pučia šiame šilagaliečių pučiamųjų orkestre.

Igoris Skripka pristatė savo vitražą ,,Geroji žinia“ virš varpinės durų. Šis šviečiantis darbas tarsi apjungia visus ,,kultūrinius“ Skemus – laikanti saulę mergina, angelų trimitai, varpinė bei sodas.

Penktasis plenero darbas – Gintaro Varno išdrožta medžio skulptūra, vaizduojanti šv. Antaną, bus atvežta vėliau.

Skemų socialinės globos namų direktorius plenero dalyviams įteikė Lietuvos respublikos Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio padėkas bei rėmėjų dovanas, o Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė – po stiklainį medaus.

Po to į koncertą prie koplyčios pakvietė šaunus jaunimo kolektyvas – Panevėžio rajono, Šilagalio kultūros centro pučiamųjų orkestras „Sklepučini“ ir jo vadovas bei dirigentas Vilmantas Vapsva. Dirigavo svečias iš Belgijos – dirigentas Tim de Maeseneer.

Už 21-ojo plenero rėmimą nuoširdi padėka rėmėjams: UAB „Rokmedis“, UAB „Ivabaltė“, UAB „Rokiškio mėsinė“ ir Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centrui ir  informaciniam rėmėjui – laikraštis „Gimtasis Rokiškis“.