Draugystės diena

Skemų socialinės globos namai šiais metais švenčia gražų jubiliejų – 85-ąsias įkūrimo metines. Švenčiant gimtadienį, norisi daug linksmybių ir gerų draugų šalia. Pati tinkamiausia proga pasikviesti draugus bei partnerius, žinoma, yra tarptautinė Draugystės diena. Draugystė yra tai, apie ką galima kalbėti be paliovos arba tiesiog džiaugtis buvimu kartus ir veikti kažką kartu. Kaip kadaise rašė Johanas Volfgangas fon Gėtė: “Geriausias būdas išlaikyti draugystę – dalytis mintimis apie savo darbus. Žmones labiausiai suartina veikla.”  Mums buvo smagu susitikti su draugais, o mūsų draugams tai buvo puiki proga susipažinti. Kartu su į svečius atvykusiais įstaigos parteriais šiandien mes šokome, dainamove, smagiai leidome laiką, o ir išmokome bei sužinojome daug naujo bei įdomaus.

Visuomenės sveikatos biuro atstovės papasakojo apie tai, kokią žalą daro nesveikas gyvenimo būdas mūsų organizmui, davė patarimų kaip kovoti su viršsvoriu, parodė kaip teisingai vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis ir pamokė, kaip atlikti širdies masažą bei dirbtinį kvėpavimą.

Linksmos merginos iš Rokiškio Turizmo ir Amatų informacijos centro surengė viktoriną apie Rokiškio kraštą. Atsakiusieji į klausimus gavo govanų – kas magnetuką, kas žemėlapį – o neatsakiusiusieji turėjo galimybę išgirsti daug naujo apie mūsų kraštą ir jo istoriją.

Charizmatiškoji Rokiškio Krašto muziejaus atstovė žaidė su mumis žaidimus, kurie labai populiarūs bei mėgstami net Skandinavijoje, o mūsų kraštuose atrodo naujovė. Draugiškai pasivaržyti ir išmėginti jėgas norėjo daugelis.

Didžiausią susidomėjimą sukėlė Lietuvos Kariuomenės Krašto Apsaugos Savanorių Pajėgų Vyčio Apygardos 5-osios Rinktinės 506 Pėstininkų Kuopos atstovai. Beveik visi norėjo bent minutei “tapti kariais” pasimatuodami neperšaunamas liemenes ir šalmus. Nusidriekė eilė norinčių išmėginti akies taiklumą šaudant į taikinius ar mokantis virvės pagalba persikelti per “upę”.

Skemų socialinės globos namų bendruomenės organizuotoje Draugų dienos šventėje viešėję svečiai gavo kuklias, bet labai prasmingas atminimo dovanas, kurias globos namų gyventuojai ruošė savomis rankomis: Padėkos – atvirutės, kurių dalis nuspalvinta mūsų, o kita dalis palikta nuspalvinti draugams; pačių pintos draugystės apyrankės, kurios primins apie viešnagę pas mus; iš mažos gilutės pačių užauginti ąžuolikai, po kurių pavėsiu bus dar daug gražių susitikimų su draugais. Visi vaišinomės gaiviu kompotu bei maistinga koše. Na, o gražios fotografijos prie foto sienelės dar ilgai primins kiek daug gerų draugų kiekvienas turime.