Edukacinė programa „Būk atsargus ir atsakingai elkis su ugnimi“

Gegužės septintą dieną mūsų globos namuose lankėsi Rokiškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos, Laibgalių padalinio ugniagesių gelbėtojų komanda. Turėjome įdomią, smagią ir labai naudingą popietę. Edukacija prasidėjo salėje. Daug informacijos sužinojome iš ugniagesių gelbėtojų komandos skyrininko Valdo Keliačiaus ir ugniagesio gelbėtojo Rimanto Bartasūno. Kartu atvyko ir Laibgalių komandos savanoris gelbėtojas Mantas Griškevičius. Turėjome ne tik galimybę stebėti, kaip greitai ugniagesiai apsirengia spec. drabužius, bet ir visi norintys galėjo tai išmėginti.

Kieme visų laukė komandos automobilis. Ugniagesiai plačiai papasakojo ir pademonstravo, kokią įrangą turi vykdami į iškvietimus, kaip su ja elgiamasi. Norintys galėjo pabandyti, kaip sudėtinga išvaldyti šlangas, purškiant vandenį ar gesinimo putas didele srove. Ir salėje, ir lauke edukacijos metu komandos nariai akcentavo tinkamo elgesio namuose ir gamtoje svarbą, kokie pavojai laukia neatsargiai elgiantis su ugnimi. 

Pabaigai, visų susirinkusių džiaugsmui – komandos nario Rimanto ir jo augintinės Džimos pasirodymas.

Atsisveikindami ir dėkodami komandai atminimui padovanojome simbolinius angelus. Nuostabų angelą sargą ugniagesiai padovanojo ir mums. Apsikeitę dovanomis ir nuoširdžiais linkėjimai išlydėjome ekipažą. Tikimės, kad ši popietė paliko ne tik gerus įspūdžius, bet davė daug naudingos ir svarbios informacijos mūsų globos namų gyventojams.

Ačiū ugniagesių gelbėtojų komandai, kad rado laiko pas mus atvykti.

Užimtumo specialistė Lina Semeniukienė