MALONUS PASIBUVIMAS LIKĖNUOSE

Liepos 14 – tąją rimti ir susikaupę, pasitikrindami, ar ko nepamiršome ruošėmės vykti į Likėnų reabilitacinės ligoninės organizuojamą renginį Valstybės dienai paminėti. Estrados grupę „Mes norime dainuoti“ kvietė koncertuoti, o gyventojus, užsiimančius darbeliais, pasirodyti savo kūrinius.
Kai nuvykome, į Likėnų reabilitacijos ligoninės parką jau rinkosi žmonės. Neilgai trukus visi prie parko centre esančio tvenkinio įrengti suoliukai jau buvo užimti – reabilitacijos ligoninės pacientų, Pabiržės, Likėnų, Biržų gyventojų, Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Likėnų reabilitacijos ligoninės darbuotojų. Žinia – tuoj prasidės renginys, skirtas Valstybės (karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti. Šventę savo dalyvavimu pagerbė Biržų rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas, vicemerė Irutė Varzienė, Biržų savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Rimantas Jocius, Pabiržės Švenčiausios Trejybės parapijos klebonas Vytautas Dagelis, Pabiržės seniūnijos seniūnė Vitalija Zurbaitė. Šventė prasidėjo pakiliai – visi jos dalyviai sugiedojo Lietuvos valstybės himną, paskutinius jo žodžius palydėdami plojimais. Įžangine kalba renginį pradėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Ivanas Dorošas, nuoširdžius sveikinimo žodžius išsakė Biržų rajono savivaldybės meras, vicemerė. „Valstybė nėra kažkas tokio neapčiuopiamo ar esančio šalia mūsų. Valstybė – tai mes, todėl privalome ją gerbti, ja rūpintis, dėl jos stengtis“, – susirinkusiems kalbėjo Pabiržės Švenčiausios Trejybės parapijos klebonas Vytautas Dagelis.

Po sveikinimo kalbų, šventės dalyviams koncertavo mūsų globos namų estrados studijos grupė „Mes norime dainuoti“, o Likėnų parke esančioje biuvetėje veikė Skemų socialinės globos namų gyventojų darbų paroda – pardavimas, sukėlęs tarp šios šventės dalyvių didžiulį susidomėjimą. Žiūrovų neišvaikė net antroje koncerto dalyje pradėjęs krapnoti smulkus lietutis. Mūsų dainorėlių atliekamos dainos virpino žiūrovų sielas. Visi, kas išskleidę skėčius, kas pasislėpę po parko ąžuolais, o kas tiesiog likdami sėdėti savo vietose įdėmiai klausė jų atliekamų kūrinių. Susijaudinusi žiūrovė, atėjusi prie atlikėjų ir paėmusi mikrofoną tarė: – Jeigu man kas siūlytų ir leistų pasirinkti, koncertą Žalgirio arenoje ar jūsų koncertą, aš pasirinkčiau – jus!

Ne vienas renginio dalyvis grįžo namo nešinas parodoje įsigytu darbeliu, o mūsų darbštuoliai džiaugėsi pamaloninti dėmesiu ir jų darbelių įvertinimu. Visi, renginyje dalyvavę skemiečiai, buvo šeimininkų apdovanoti, o atsilygindamas grupės „Mes norime dainuoti“ vadovas Ričerdas garbiems svečiams ir šeimininkams dovanojo grupės dainų įrašytas kompaktines plokšteles.
Mūsų globos namų gyventojų koncerto ir darbelių parodos panoro dar dvi Biržų rajono kaimo bendruomenės, todėl išvykdami sakėme – iki kitų susitikimų!

Užimtumo specialistai: Irena Balčiūnienė, Ričerdas Balčiūnas