MES – NUGALĖTOJŲ TARPE!!!

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“, vykdydama projektą „ES investicijų vaidmuo gerinant sutrikusio intelekto asmenų ir jų artimųjų gyvenimo kokybę“ , organizavo kūrybines dirbtuves „Noriu gyventi oriai“, kurių metu neįgalus asmuo, padedant savanoriui/asistentui nupiešia/pagamina piešinį. Piešinys turi atspindėti temą: savarankiškas gyvenimas, naujo tipo paslaugos. Iš kiekvienos savivaldybės galėjo dalyvauti ne daugiau, kaip penkios komandos (1neįgalusis  ir asmeninis asistentas). Šiame projekte panoro dalyvauti komanda iš mūsų globos namų. Visas reikiamas priemones, planuojamam piešiniui nupiešti, mums parūpino projekto vykdytoja bendrija „Viltis“.

Temos ilgai nesirinkome, piešėme tiesiog – svajonių namą. Išsiuntę darbelį nekantriai laukėme vertinimo rezultatų.

Rugsėjo 24 d. paskelbti nugalėtojai. Atrankos komisijoje dalyvavo projekto koordinatorė Jurgita Solodskienė, meninių plenerų specialistė Janina Butkuvienė, dailininkė-šilkografė Žibutė Urbonaitienė, dailininkas-grafikas Paulius Juodišius, dailininkė – tekstilininkė Džina Jasiūnienė. Komisijos nariams buvo be galo sunku apsispręsti ir iš 215 piešinių atrinkti 10  – gražiausių, kūrybiškiausių, originaliausių, šilčiausių ir labiausiai temą atitinkančių. Labai džiaugėmės sužinoję, kad atrinktas ir mūsų komandos piešinys!!! Iš atrinktų piešinių bus kuriamas 5 min. vaizdo klipas, kuriame bus rodoma ir kalbama apie tai, kokio naujo tipo paslaugos bus teikiamos neįgaliesiems ir jų artimiesiems. Perteikiama ir formuojamos teigiamos visuomenės nuostatos, kad specialių poreikių turintiems žmonėms reikalinga judėjimo, bendravimo, mokymosi, savitvarkos socializacijos pagalba, jie galėtų visuomenėje ir savo gyvenime jaustis patogiai. Vaizdo klipą galėsime pamatyti internetinėse savivaldybių svetainėse, bendrijos „Viltis“ tinklalapyje, socialiniuose tinklalapiuose.

Vakar buvome maloniai nustebinti bendrijos „Viltis“ dovanomis. Dėkojame už įvertinimą vykdomame projekte  ir žinoma, dovanas.

Gyvenimas – menas visur surasti grožį ir džiaugsmą (Maksimas Gorkis).

Užimtumo specialistė Irena Balčiūnienė