Muzikinė paukštė sparnus išskleidė Salose

Neįgaliųjų saviraiškos XVI festivalis „Muzikinė paukštė“ surengtas Salose. Garbę rengti šį festivalį Skemų socialinės globos namų kapela „Skemena“ laimėjo pernai, Aukštelkėje rengtame „Muzikinės paukštės“ koncerte. O šiemet „Muzikinė paukštė“ po nuotaikingo koncerto sparnus pakėlė į Strėvininkų socialinės globos namus.

Gausu įdomių darbų

„Muzikinės paukštės“ festivalio dalyvius svetingai priėmė Salų dvaras ir jo šaunioji šeimininkė Birutė Dapkienė. Atvykusiems anksčiau – smagus pasivaikščiojimas po rudenėjantį parką, kavos ar arbatos puodelis su pyragaičiu, patiektas garsiojo dvaro padavėjo – roboto katinuko.

O svečių gausu: į festivalį atvyko Aknystos, Strūnos, Visagino, Utenos, Stėvininkų, Jotainių socialinių globos namų kolektyvai ir juos lydintieji.

Kad socialinių globos namų žmonės ne tik muzikiniais talentais apdovanoti, bet ir auksarankiai, kiekvienas galėjo įsitikinti prie dvaro šurmuliavusioje nuotaikingoje mugėje. Prie jos prisijungė ir Rokiškio psichiatrijos ligoninės kolektyvas. Kokių grožybių ten buvo: ir keramikos darbeliai, ir nėriniai, siuviniai, ir originalūs mediniai žaislai, ir pintinės taip laukiamam, bet vis dar neprasidedančiam grybų sezonui. O kur margaspalvės pirties kepuraitės, kvapnūs muilai, vaistažolės ir kitos gėrybės. O į dvaro menę jau kvietė muzikos garsai.

Programa įvairi ir nuotaikinga

Šventinį koncertą pradėjo charizmatiškasis Skemų socialinės globos namų atlikėjas Klaidas. Jo atliekamos dainos žavėjo ir nuoširdumu, ir trykšte trykštančia energija. Apskritai šio festivalūio unikalumas – nuoširdus ir betarpiškas bendravimas, talentų paieška ir galimybė jiems pasirodyti scenoje. To ir siekiama rengiant šią unikalią šventę. Joje žiūrovai matė jau gerai pažįstamą, nuoširdumu žavintį duetą iš Aknystos globos namų, nuotaikingą Jurdaičių kolektyvo pasirodymą. Utenos, Visagino, Strūnos ir Strėvininkų kolektyvų bei solistų dainos kėlė žiūrovus nuo kėdžių ir viliojo suktis valso ritmu ar sukti smagų ratelį. Nors kolektyvų gausu, koncertas neprailgo: toks užburiantis buvo jaukumo ir bendrystės jausmas.

Ir visai neliūdna, kad metus Skemuose buvusi „Muzikinė paukštė“ sparnus išskleidė ir nutūpė Strėvininkuose. Lai ji laukia naujos progos susibėgti draugėn į būsimą, jau XVII neįgaliųjų saviraiškos festivalį.

Susitikti senus bičiulius ir susirasti naujų

Skemų socialinės globos namų bendruomenei ši šventė buvo ne tik proga pakeisti aplinką, pasigrožėti įspūdingu dvaru, pasiklausyti smagios muzikos. Šventė buvo laukiama ir dėl galimybės vėl pamatyti senus, iš įvairiausių švenčių jau pažįstamus draugus. Ir, žinoma, susirasti naujų. O pažintis geriausia megzti prie dosnaus vaišių stalo, ant kurio garavo gardžioji firminė Skemų socialinės globos namų košė, arbata ir saldumynai. O prie jų – skalsu kalbos, juoko, gerų emocijų ir pažadų vėl susitikti…