Parama Ukrainai – maloni pareiga

Padėti Ukrainoje esantiems žmonėms galima įvairiai ir kiekvienas gali tą padaryti. Skemų socialinės globos namų bendruomenė taip pat aktyviai įsijungė į paramos rinkimą. Bendruomenė atsiliepė į Krašto apsaugos savanorių Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios kuopos kvietimą rinkti antrines žaliavas: konservų skardinėles, parafino ir vaško likučius apkasų žvakėms lieti, taip pat globos namų auksarankės mezgė vilnones kojines bei pirštines.

 

Šiluma labai svarbi

Apkasų žvakė – tobulas pavyzdys, kaip antrinės žaliavos gali būti dar kartą panaudojamos ir duoti didelę naudą visuomenei. Kariai savanoriai apskaičiavo, kad vidutinio dydžio apkasų žvakė gali degti beveik keturias valandas. Jos šviesa nėra ryški. Tačiau skleidžiamos šilumos pakanka, kad būtų galima pašildyti maistą ar vandenį. O tai apkasuose kovojantiems už šalies laisvę Ukrainos kariams yra labai svarbu. Šiluma ten tiesiogine prasme gelbsti gyvybes.

Todėl, atsiliepdami į karių kvietimą, viso Advento metu Skemų socialinės globos namų bendruomenės nariai stengėsi rinkti žvakių likučius, o valgyklos darbuotojai ir atskiri gyventojai – rinko skardinėles. Kiekvienas žvakės likutis, kiekviena skardinė svarbi: kariai savanoriai ir jų talkininkai žvakes liejo tūkstančiais. Ir artimiausiu metu jos pasieks Ukrainą. Džiaugiamės, kad šiame siuntinyje bus dalelė ir mūsų bendruomenės pastangų, dalelė mūsų širdies.

Į Ukrainą iškeliaus ir nemaža Skemų socialinės globos namų gyventojų numegztų kojinių ir pirštinių siunta. Suskaičiuota, kad dėžėse jau per 40 porų šiltų įvaraus dydžio vilnonių kojinių porų, ir daugiau nei dešimt porų šiltų pirštinių. Kojinės ir pirštinės – įvairaus dydžio. Didžiausios atiteks fronte kovojantiems kariams, mažesnės šildys be elektros ir šildymo likusius Ukrainos miestų vaikus. Tikimės, kad mūsų darbai nors truputėlį palengvins kovojančių Ukrainos žmonių sunkią kasdienybę.