Darbas su moliu. Pynimas iš vytelių. Medžio drožyba.

Vaistažolės žiemai

Artėjant paukščių dienai. Laukiam sugrįžtančių giesmininkų.

Mezgant, siuvant ir darbas, ir poilsis 

 

Globos namuose   jau ne vienerius metus veikia siuvyklėlė. Kabineto veikla – rankdarbiai, siuvinėjimas, siuvimas, mezgimas ir kiti darbeliai. Siuvyklėlėje gali lankytis visi norintys globos namų gyventojai, mėgstantys rankdarbius, turintys tam sugėbejimų ir noro.

Kabinete gaminami įvairūs rankdarbiai;  siuvama, mezgama, siuvinėjama, daromos aplikacijos, gaminami papuošalai. Moterys mezga sau, savo draugams ir artimiesiems. Padarytais darbeliais  puošia savo kambarius.  Gyventojai įgauna  praktinių igūdžių;  kaip prisižiūrėti savo aprangą, įsisiūti sagą, pataisyti suplyšusį drabužį ar kitą jiems brangų daiktą.

Gyventojai, kurie negali lankytis šiame kabinete, lankomi ju kambariuose. Jie aprūpinami reikiamomis medžiagomis, jiems padedama atlikti vieną ar kitą jų pačių sugalvotą darbelį. Stengiamasi, kad jų padaryti rankdarbiai jiems patiktų, suteiktų džiaugsmo ir pagyrimų. Didžiausias jų darbelių ivertinimas tai dalyvavimas parodose.

Dirbant su globotiniais, remiamasi jų geranoriškumu, savarankiškumu ir kūrybiškumu. Leidžiama jiems rinktis pageidaujamą darbo rūšį ar konkretų darbą.

Į keramikos kabinetą ateina tie, kurie nori išreikšti save ir kuriems molis yra nesvetimas. Čia jie patys molį minko, kočioja ir iš jo išraito neįtikėtinus meno dirbinius, kuriuos paskui išdegame aukštos temperatūros krosnyje.

Sukurtą ir jau išdegtą gaminį jie patys nuglazūruoja pasirinktomis spalvomis, suteikdami daiktui išskirtinį žavesį. Nuglazūruotas daiktas yra vėl išdeginamas antrą kartą aukštos temperatūros krosnyje.  Gyventojai, lankantys keramikos kabinetą, savo darbelius veža į parodas, muges, daro dekoracijas. Šiame kabinete be molio lipdymo, galima pasigaminti stiklo suvenyrų iš įvairių stiklo duženų, kuriomis gražinami globos namai.

Pynimas iš vytelių yra populiari profesija ir puikus laisvalaikio užsiėmimas, turintis paklausą. Išmokti pinti nėra sunku, tačiau šis darbas reikalaujantis daug kantrybės ir užsispyrimo. Norintys realizuoti save pynime, gyventojai turi išmokti paruošti žaliavą pynimui, pasiruošti įrankius. Kai pramoksta pinti, palaipsniui išbandome įvairius pynimo būdus. Pinama vytelėmis ir pluoštu.Gyventojai pagamintais darbeliais džiugina darbuotojus, artimuosius ir draugus.

Dailės galerijos darbas paremtas nuostata, kad svarbiausia ne rezultatas, o pats procesas, todėl pagaminti darbeliai nėra vertinami, jie be išlygų priimami tokie, kokie yra. Skatinant gyventojų kūrybinę veiklą atsižvelgiama į jų norus ir galimybes ir sudaromos sąlygos savarankiškai kurti savo kambariuose.

Dailės galerijoje gyventojai  piešia, siuvinėja, lipdo iš plastilino, karpo karpinius, talkina vykstantiems kultūriniams renginiams: piešia dekoracijas, daro kaukes. Dailės galerijos lankytojai savo darbeliais puošia Skemų socialinės globos namų patalpas, savo kambarius, gali juos realizuoti, dovanoja draugams ir giminaičiams. Jau tradicija tapo dalyvauti respublikinėje prakartėlių parodose kurios vysta Rokiškio krašto muziejuje. Jau antri metai globos namų gyventojai dalyauja  LSKD „Guboja“ organizuojamuose Kalėdinių piešinių konkursuose.

Kaip vertinate darbinio užimtumo paslaugas?

Peržiūrėti rezultatus

Loading ... Loading ...