POEZIJOS PAVASARIS – 2016 „NUVESK MANE Į VASARĄ…“

Poezija – nuostabi sielos muzika…

Kaip gera būti išgirstam, šypsotis suprantantiems

tavo žodį, pabūti su bendraminčiais…

Balandžio 28 dieną Rokiškio krašto muziejuje įvyko pirmoji jubiliejinių renginių ciklo šventė Poezijos pavasaris 2016 „NUVESK MANE Į VASARĄ…“. Tai pirmasis renginys, skirtas Skemų socialinės globos namų 80-ties metų jubiliejui paminėti. Į Rokiškio krašto muziejų eilių skaityti suvažiavo poetai ir skaitovai net iš devyniolikos socialinių globos namų. Programą Broniaus Riboko eilėraščiu „Nuvesk mane į vasarą…“ pradėjo mūsų įstaigos darbuotojos. Visus susirinkusius į nuostabią Rokiškio dvaro menę pasveikino direktoriaus pavaduotojas Arvydas Šapokas ir renginio vedantieji Onutė ir Giedrius Viduoliai.

Pirmoje dalyje savo poeziją pristatė poetai. Vieni skaitė eiles, kiti prozą. Dalį poetų vadavo ir jų poeziją pristatė socialinės globos namų darbuotojai. Tarp skaitovų pasirodymų skambėjo ir muzikiniai kūriniai. Ne vieną dainą sudainavo buvęs rokiškėnas, tikras etninės kultūros puoselėtojas ir bardas Algirdas Svidinskas.

Antroje dalyje vyko konkursas, kuriame varžėsi net dvidešimt vienas skaitovas. Konkursą stebėjo ir vertino kompetentinga komisija. Po pasirodymų, pertraukos metu, komisija ilgai diskutavo ir dalino nominacijas bei vietas geriausiai pasirodžiusiems skaitovams. Nominacijas „Poetė“ ir „Poetas“ gavo Utenos socialinės globos namų poetė ir skaitovė Marija-Irena Kliučinskaitė ir mūsų globos namų poetas Bronius Ribokas. Nominacija „Muzikinis pasveikinimas“ atiteko Ventos socialinės globos namų skaitovui Vytautui Skiriui ir jo draugams muzikantams. Dėl dviejų nominacijų greitai sutarė visi komisijos nariai. Nominacija už artistiškumą atiteko Padvarių socialinės globos namų skaitovui Ričardui Dvornikov, o nominacija „Atmintis“ už nepaprastą atmintį – Kupiškio socialinės globos namų skaitovei Danutei Kirdienei. Sunkiausia komisijai buvo išrinkti pačius geriausius. Trečią vietą už pasirodymą gavo Dūseikių socialinės globos namų skaitovas Albinas Taurozevičius. Lygiaverčiai skaitovai komisijos nuomone buvo Danutė Rimiškienė iš Aknystos socialinės globos namų ir mūsų, Skemų socialinės globos namų skaitovas Albinas Valančius. Todėl komisija skyrė net dvi antras vietas. Na, o kaip sakė komisijos pirmininkas Arvydas Bagdonas, tarp visų gerų skaitovų vis tiek būna vienas pats geriausias. Visus žiūrovus ir komisiją savo jautrumu ir nuostabiu pasirodymu pavergė ir pirmą vietą iškovojo Linkuvos socialinės globos namų skaitovė Laura Lazauskienė. Tačiau neapdovanotų nebuvo. Visi dalyviai gavo padėkas ir atminimo dovanėles.

Džiaugiamės, kad turime tiek nuostabių poetų ir dar daugiau mylinčių poeziją. Tai patvirtino toks gausus dalyvavusių skaitovų ir juos palaikiusių žiūrovų būrys.

Užimtumo specialistė Lina Semeniukienė