Projekto “Drugelis” pabaiga

Rugsėjo 3d. kompiuterių klasėje prasidėjęs projektas „Drugelis“ pagaliau pasiekė finišo tiesiąją. Projekto uždavinys buvo iš arti stebėti vikšrelio virsmą drugeliu, sekant ir aptariant visas stadijas. Klausite koks viso to tikslas? Tikslas – susipažinti su gamtos reiškiniais iš arti, išmokti susirasti reikalingą informaciją internete bei aptarti pastebėjimus.

Kaip pamenate, turėjome tris vikšrelius iš kurių planavome išauginti drugelius Caligo memnon dėl išskirtinių sparnelių raštų bei dydžio dažnai vadinamus „drugeliais – pelėdomis“.

Apsupti mūsų globos namų gyventojų dėmesiu vikšreliai linksmai gyveno pora savaičių. Internete išsiaiškinome, kad vikšreliai maitinasi kanų lapais. Laimei, mūsų gėlynuose šito gėrio turėjome pakankamai todėl gyvūnėliai maisto stygiumi nesiskundė.

Atėjus dienai, kai vikšreliai turėjo tapti kokonais, vienas vikšrelis deja neišgyveno. Kiti gi du juokingai pakibę žemyn galvomis dar porai savaičių užmigo kokonuose.

               

Kasdien lankantiems kokoniukus kilo daug nerimo ir klausimų – o tai kaip jie dabar valgys? Vėl gi, paieškoję informacijos internete nurimome – kokonai miega ir jiems valgyti nereikia.

Ir štai, spalio 6 d. ilgas laukimas pagaliau baigėsi – išsirito pirmasis drugelis!

Šiandien kompiuterių klasėje laisvai skraido jau du drugeliai. Rūpestingi mūsų globos namų gyventojai sumeistravo maitinimosi stovelį. Dabar apie tris savaites galėsime džiaugtis drugelių grožiu ir stebėti kaip jie pasimėgaudami valgo apelsinus, kivius ir kitus vaisius.

      

Globos namų gyventojų prašymu, gamtos įdomybių stebėjimai iš labai arti bus tęsiami – laukite naujienų.