Šešių savaičių iššūkis: nužingsniuota beveik 80 km, surinkti 5 konteineriai šiukšlių

Skemų socialinės globos namų bendruomenė skaičiuoja unikalaus iššūkio „2000 žingsnelių sveikatos ir tvarumo link“ rezultatus. O jie įspūdingi: nueita 115506 žingsnių, virtusių 79,47 km, aplinka išvaduota nuo 5 konteinerių šiukšlių.

      

Šešios savaitės neprailgo: iššūkio dalyviai grožėjosi pavasarėjančia gamta. Pirmosios iššūkio dienos buvo dar tuomet, kai Skemų apylinkes dengė sniegas. Žingsniuodami bendruomenės žmonės stebėjo, kaip džiūsta keliai ir takeliai, kaip sprogsta medžių pumpurai, kaip ima giedoti pirmieji grįžę paukščiai.

Iššūkis buvo naudingas Skemų socialinės globos namų bendruomenei: pasivaikščiojimas gamtoje leido mėgautis vis šiltesniu gaiviu oru, vis aukščiau spindinčia, vis labiau šildančia, vis daugiau vitamino D dovanojančia saule. Pasivaikščiojus bent pusvalandį, nutoldavo stresas, kasdienos rūpesčiai, o šilti pokalbiai, diskusijos, ištiesta pagalbos ranka tvirtino bendruomenės tarpusavio ryšį.

Gražiu pagarbos ir bendruomeniškumo ženklu buvo kelionė į mažas Sniegių kapinaites, kuriose ilsisi Skemų socialinės globos namuose gyvenę žmonės. Jie prisiminti su meile ir pagarba, sutvarkyti kapai…

Bendruomeniškumo dėka šis iššūkis, jo teikiami džiaugsmai ir atradimai tapo prieinami visiems: kas norėjo, keliavo savo tempu pagal sveikatos būklę ir galimybes, kas negalėjo – keliavo neįgaliųjų vežimėliuose, kuriuos stūmė paslaugūs bičiuliai. Kas pavargdavo, sulaukdavo padrąsinimo, vieni kitus įspėdavo apie artėjančias mašinas.

Todėl kasdien vis noriau iššūkio dalyviai rengdavosi spalvingus marškinėlius, vis ilgėjo maršrutai, nueinamų žingsnių kiekis sparčiai augo. Ir tos šešios savaitės prabėgo labai labai greitai.

Tačiau nutirpusi sniego paklotė atskleidė ne tik gražių dalykų: iš pakelių, pievų, palaukių surinkta net 5 konteineriai įvairiausių šiukšlių. Daigiausia – nuorūkų. Be jų, surinkta ir išrūšiuota nemažai įvairiausių pakuočių, drabužių skiaučių, netgi automobilių detalių. Išmokome būti pastabesni, pamatyti ir pakelti numestą šiukšlę. Išmokome rūšiuoti. Ir dabar jau pasivaikščiojimai neįsivaizduojami be pirštinių ir šiukšlių maišelių.

O aktyviausių, iniciatyviausių ir sportiškiausių iššūkio pabaigtuvėse laukė smagūs ir skanūs prizai.