“Stiprus, kai Tu šalia” 2019

          Net pati ilgiausia kelionė prasideda nuo mažo žingsnelio. Šis posakis labai tinka ir gražia tradicija tapusiam respublikiniam renginiui „Stiprus, kai Tu šalia“, kurį jau devynerius metus organizuoja Skemų socialinės globos namai. Prieš 20 metų prasidėjęs kaip regioninis projektas, prieš devynerius metus tapęs respublikiniu, kasmet sukviečia gausų smagiai nusiteikusių socialinių įstaigų kolektyvų iš visos Lietuvos, gerai žinomų atlikėjų bei garbingų svečių būrį. Šiemet atvykę svečiai iš Latvijos tikras patvirtinimas, jog ši tradicija verta puoselėjimo. O gal net užuomina, kad gal jau laikas dar paaugti ir tapti tarptautiniu….
Šiemet ir vėl buvo be galo gražu ir gera susitikti senus draugus, pamatyti naujus veidus. Visi atvykusieji buvo sutikti skambant Skemų SGN kapelos atliekamai muzikai. Iš anksto paruoštas dovanas – draugystės apyrankes – ant rankų rišo patys pynėjai. Draugai iš Panevėžio „Solidarumo kava“ vaišino visus nemokama ir be galo skania kava.
Jau daugelį metų neišskiriama vedančiųjų pora Gema Jurgelevičienė bei Arvydas Bagdonas ir šiemet buvo kerintys ir charizmatiški. Koncertą pradėjo gražūs žodžiai bei palinkėjimai nuo seimo narių Jono Jaručio, Tomo Tomilino, Povilo Urbšio, Rokiškio rajono mero Ramūno Godeliausko, Panevėžio vicemero Deivido Labonavičiaus, Šiaulių vicemero Eligijaus Elijošiaus. Jo ekscelencija Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas savo kalbą baigė visų susirinkusiųjų palaiminimu.
Teigiama emocija, gerumu ir puikia nuotaika pripildytus pasirodymus dovanojo trylika socialinių įstaigų kolektyvų bei tiek pat garsių Lietuvos atlikėjų: Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namai ir Radži, Zarasų SGN ir “Sadūnai”, Lavėnų SGN ir Rolandas Janušas, Prūdiškių SGN ir kapela “Ratilai”, Kėdainių SGN ir Urtė Smulskytė, Obelių vaikų globos namai ir Mantas Jankavičius, Linkuvos SGN ir Gintautas Gascevičius, Kupiškio SGN ir Vaidas Dzežulskis, Jurdaičių SGN ir Antanas Čapas, Jotainių SGN ir Irena Ulvydaitė – Snabaitienė, Strėvininkų SGN ir Eva, Visagino SGN ir  “Baltasis kiras”, Skemų SGN ir Inga Valinskienė.                      Gausiai susirinkę žiūrovai kartu dainavo, plojo, šoko, o jautresni ir tyliai braukė ašarą, skambant Ingos Valinskienės ir visų dalyvavusiųjų bendrai atliekamai dainai.
Ačiū visiems prisidėjusiems prie šio gražaus renginio organizavimo, visiems dalyvavusiems bei stebėjusiems.
Iki pasimatymo kitais metais.